Médiá   Úspechy a ocenenia História | Súčasnosť  

Kniha návštev
Foto galéria
Video galéria
Kalendár akcií

Vodopád na Facebooku
Vodopád na Facebooku


 

Najväčší úspech je asi to, že sa nám podarilo vydržať pokope celé štvrťstoročie a máme pocit, že sme stále na začiatku nekonečnej hudobnej cesty.... „Sešlo se na redakčním stole“ Country Zpravodaj Ahoj z Třince, ktorý mapuje dianie v oblasti country, bluegrass, trampskej hudby v rámci Česko - Slovenska a Poľska nás vyhodnotil nasledovne: v roku 2005 1. miesto za album Vodopád - Na cestách, v roku 2006 3. miesto za album Santiáno.

Cena primátora mesta Brezno 2003 za vzornú reprezentáciu doma aj v zahraničí nám bola udelená k 20. výročiu založenia kapely.

Vysoko si vážime prestížnu cenu Mohelnický zelňák 2006 za udržiavanie kultúrnych vzťahov medzi českou a slovenskou republikou, ktorú nám udelil hlavný organizátor festivalu Mohelnický dostavník – Pavel Aligátor Nenkovský.

O tom, že naša hudba je ponímaná pozitívne aj v U.S.A svedčí aj to, že autorská skladba Modra Breakdown od nášho banjistu Cyra Kováča obsadila 1. miesto v internetovej súťaži inštrumentálnych skladieb na banjo za rok 2006. Teší nás, že túto skladbu na Floride prevzala do svojho repertoáru aj domáca skupina Southern Star Bluegrass Band na čele s banjistom Royce Burleyom.

10. mája 2008 sme si na vlastnom festivale Country za mestskou stodolou v Brezne Vodopád pripomenuli svoje 25. narodeniny, pri tejto príležitosti bola v priestoroch múzea v mesiaci máj výstava o činnosti Vodopádu od jej vzniku r. 1983 po súčasnosť. K narodeninám sa nám podarilo pripraviť aj nový propagačný bulletin.

Všetky naše ocenenia si môžete prezerieť v našej Fotogalérii v sekcii Diplomy a ocenenia.