Preskočiť na obsah

Sieň slávy

V roku 2013 získal čestnú cenu Petra Dulu aj kapelník Ondrej Paciga st. za 30 ročnú organizátorskú činnosť a vedenie skupiny Vodopád.

Skupina Vodopád bola ocenená v roku 2014 čestnou cenou Petra Dulu za organizovanie medzinárodného festivalu Country za mestskou stodolou. 17 ročníkov sa uskutočnilo v Brezne a potom sa festival presunul viac do prírody na Čierny Balog – Vydrovo . Festival si získal veľkú popularitu nielen medzi domácimi skupinami zo Slovenska, ale aj z Čiech a zahraničia. Svedčí o tom každoročný obrovský záujem účinkovať na tomto festivale a vychutnať si čarokrásne prostredie podujatia, doteraz sa uskutočnilo 27 ročníkov.

Osoba Petra Dulu je vysoko vážená v oblasti country hudby, pretože sa jednalo o výnimočného talentovaného speváka a hudobníka, ktorý žiaľ od roku 2008 už nie je medzi nami. Svojou tvorbou v košickej skupine Veslári však veľmi významne prispel k propagácii country hudby doma aj v zahraničí. Ako jediný slovenský country spevák hral v U.S.A. v kolíske country hudby Nashville v Grand Ole Opry. Na jeho počesť sa koná pravidelne spomienkový koncert v Košiciach odkiaľ pochádzal.

Roku 2018 bola skupina Vodopád zapísaná do hudobnej siene slávy Petra Dulu za dlhoročnú činnosť a rozvoj country hudby na Slovensku pri príležitosti 35 výročia vzniku, čo pre kapelu znamená veľkú česť.

Za ocenenie kapela Vodopád ďakuje tiež všetkým priaznivcom skupiny, ktorí ju počúvajú a motivujú do ďalšej hudobnej tvorby.

Ste fanúšik, profesionál, či organizátor?

Potrebujete zohnať starší (či ten najnovší) album? Máte pre nás návrh, ponuku na spoluprácu? Organizujete event, či festival a chceli by ste poznať náš stage-plan, alebo playlist?

Daniel Struhár
nar. 30.6.1960 – 28.4.2005
(na fotke v šiltovke) ako hlavný organizátor krajského festivalu ‚Zaprášené cesty 1989‘ v Brezne s kapelou Modřina z Ostravy.

Textár, skladateľ, divadelník, moderátor a organizačný vedúci kapely Vodopád 1984-1991. Významne sa zaslúžil o rozvoj skupiny hlavne v jej rannej dobe. Pomohol preniknúť skupine do vysielania v slovenskom rozhlase, televízii – napr. relácia Lastovička, pri nahrávaní prvého slovenského country albumu – LP Keď vchádza ráno. Zostavil úspešný výchovný program pre deti na základných školách, s ktorým skupina precestovala celé Slovensko. Po festivale Zaprášenými cestami uviedol do života nový úspešný festival Country za mestskou stodolou***. Napísal mnoho textov , ktoré ostali v repertoári Vodopádu dodnes (Železnička, Vodopád, Kto má country rád, Prvý tramp, Škola).

Česť jeho pamiatke !